O kampani

Ježíš(ek) dělá problémy už celá staletí. Jeho první zázrak se datuje na svatbu, kde došlo víno a on byl požádán, ať problém vyřeší. Ono řešení dělá nejen teologům vrásky. Ježíš šel ke kádi s vodou a vodu proměnil na nejlepší víno, které se na svatbě vyskytlo. Nejsem teolog a v příběhu vidím obyčejnou snahu ukázat, že Ježíš byl především normálním člověkem, chodil na svatby a potkával lidi tam, kde jsou.

Kde bychom Ježíše potkali dnes? Na náměstí ? V hostinci u 3 pírek, ve Vespě, v Monetu? Jaké vrásky by udělal nám a jak se asi tváří, když vidí, jakým stresem se stal vánoční čas.

Projektem s Ježíškem na kafe chceme říct, pojďme si měsíc prosinec užít. Přestaňme dělat věci, které nás unavují, jenom proto, že by se to mělo. Přestaňme péct a vařit tunu věcí, na které pak budeme nadávat, že nás totálně unavily a nikdo je nejí. Přestaňme se snažit zalíbit lidem, kteří o to nestojí. A tedy naopak – koho chceme opravdu vidět? Co nám stačí uvařit, aby převládla pohoda? Opravdu musíme nakupovat tolik věcí? Co kdybychom ovládli tradice a „měli bychom udělat“ akce a rozhodli se udělat jen to, co doopravdy chceme?

Ježíškovo narození je počátkem evangelia = radostné zprávy. S Ježíškem na kafe se chceme zastavit a promyslet, jak prožijeme celý měsíc prosinec tak, aby byl opravdovou radostí.

3. a 17.12 nás čeká speciální bohoslužba, kde chceme jít na místo, kde se dnes lidé běžně potkávají a přinést předvánoční pohodu a radost. Potkáme se v kavárně Tradice 1894 od 10:30-11:30. Akce bude online přenášena skrz stránky www.facebook.com/nakafesjeziskem.

 

Živé vysílání bohoslužby 3. prosince: