Rozhovor s novými pastory, Martinem a Idou

Rozhovor s novými pastory, Martinem a Idou

Nový rok 2019 je pro nás opravdu nový. Od nového roku, tedy 1. 1. 2019, má Církev Kolín nové pastory Martina a Idu Pencovy. Od 13. ledna nám představí svoje hlavní myšlenky. Dali jsme jim také pár otázek:

Jste noví vedoucí tzv. Církve Kolín, změní se něco?

V Kolíně již působíme zhruba rok a určitě nechceme dělat od ledna revoluci, ale je pravda, že se postupně změní hodně věcí. Církev je zvláštní místo, které v sobě obsahuje poselství staré tisíce let a je třeba ho aktualizovat do doby, ve které žijeme. Naším důrazem bude ukázat, že spiritualita je atraktivní pro dnešního člověka.

Co vlastně znamená Církev Kolín, jste jediná správná Církev?

Ne, ne to vůbec ne. Je to pracovní název, běžný člověk neví co je AC (Apoštolská církev), CB, JB, KS a abychom nikoho nemátli, chtěli jsme minimálně rok čistě měnit povědomí slova Církev. Tento rok projdeme brandingem a najdeme nové jméno. Máme v úctě všechny církve, které v Kolíně fungují a je fajn, že si člověk může vybrat, jaký styl mu sedí. Každá církev má jiný typ bohoslužby a důrazy, které někoho osloví více a někoho méně.

A jaké máte důrazy vy?

To právě budeme definovat tento rok, ale základem je osobní zkušenost s Bohem, úcta k rozdílnosti, srozumitelnost a podpora rodiny. To se projeví v hudbě, kterou hrajeme, v akcích, které se zatím nejvíce zaměřují na rodiny a podporu manželství. Už dnes funguje Mateřské centrum Kidztown a připravujeme další aktivity pro podnikatele a mládež.

Kdo vlastně smí přijít na bohoslužby nebo na MC Kidztown?

Kdokoli. Církev je místo odpočinku, načerpání nových sil a možnosti získat na svůj život jiný úhel pohledu. Nezáleží, čemu člověk věří, aby nás mohl navštívit. Na MC Kidztown dochází jen asi 10% lidí z církve. Naše setkání jsou pro každého, kdo se chce zastavit, zamyslet nad životem, svým vztahem, být inspirován. Ježíš byl všude tam, kde se utvářely názory na život. I my chceme být tam, kde jsou lidé, ať už je to kavárna, internet, facebook nebo třeba i hospoda. Naše kapela Awaken se účastní různých akcí, Církev Kolín chce být a žít tam, kde jsou lidé.

Děkujeme za rozhovor

Jak to u nás v církvi vypadá?